Lufa Mega 50 cm - 100% prírodná ekologická hubka na univerzálne použitie

Lufa Mega 50 cm - 100% prírodná ekologická hubka na univerzálne použitie

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Lufa Mega 50 cm - 100% prírodná ekologická hubka na univerzálne použitie.

6,90 € s DPH

Lufa je rastlina, ktorá rastie po celý rok, s krásnymi žltými kvetmi, zaguľatenými listami a zelenými plodmi, ktoré vyzerajú ako uhorky. Najznámejším druhom je Lufa valcovitá (Luffa aegyptiaca alebo Luffa cylindrica), ktorej sušené plody sa používajú na výrobu prírodnej hubky do kúpeľne či kuchyne. Vďaka 100 % prírodnému pôvodu ju môžete po použití bez problémov kompostovať aj v domácich kompostéroch.

 

Využitie lufy

Z celej lufy si môžete vytvoriť menšie špongie, ktoré využijete všade, kde ste potrebovali starú plastovú špongiu. Perfektne slúži v kuchyni, kúpeľni alebo pri čistení ostatných povrchov. Tak ako aj plastová špongia, tak aj lufa má dva typy čistiacej plochy. Jemnejšia vonkajšia a vnútorná drsnejšia plocha na odolnejšiu špinu.

Jej špeciálne využitie nájdete aj pri očiste pokožky. Raz za čas si jemnými krúživými pohybmi môžete očistiť pokožku od odumretých buniek. Získate tak čistú a hebkú pokožku a zároveň ju príjemne prekrvíte. Po takomto čistení je dobré telo opláchnuť studenou alebo vlažnou vodou, aby sa uzavreli póry a podporilo prekrvenie. Nepoužívajte lufu na podráždenú alebo poškodenú pokožku.

 

Starostlivosť o lufu

Po každom použití lufu poriadne prepláchnite a nechajte ju odkvapkať a vysušiť na vzdušnom mieste. Raz za čas ju môžete dezinfikovať napríklad aj Sanosil - Univerzálny čistič a dezinfekia. Vďaka tejto starostlivosti vám jedna špongia bude slúžiť mesiace.

 

Ďalšie informácie

100 % prírodná
100 % kompostovateľná

Rozmer produktu – 50 cm + - 1-2 cm

Hmotnosť - cca 0,025 kg

 

UPOZORNENIE ! Obrázok je ilustračný a inšpiračný. Lufy sú prírodný produkt, preto nikdy nie sú úplne rovnaké. Vaša lufa môže mať iný tvar alebo veľkosť ako tá, ktorá je na obrázku.

.

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie